سفارش تبلیغ
صبا

آخوندها از مریخ نیامده اند!!!

یک روز او به گرمابه شدی ،یک روز من!

    نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

گویند پدری دلسوز برای تعلیم و تربیت فرزنش استادی نیکو گرفتنکته بین .اول مهر شد و درس استاد آغاز گشت ...

بعد از سالی پدر فرزند را خواند تا پیشرفت او را بیازماید .اما با کمال تعجب دید، فرزند هیچ نیاموخته!  ازاو پرسید :فرزندم درس ها سخت بود مدرک داشتنیا تو نمی فهمیدییعنی چی؟ یا استادت چیزی نمیداستنکته بین ،گفت هیچ کدام پدر جان من سخت علاقه مند بودم و  استادم نیکو استادی بود و علامه اما ...

یک روز او بیمار گشتی و یک روز من یک روز و به گرمابه شدی،یک رو من ،یک روز او در خواب ماندی و یک روز من، و جمعه هم که درس و بحث تعطیل بود!

و حالا شده است حکایت آموزش و پرورش ما...!

زمانی حوزه های علمیه ما که محل درس و بحث بودند، جز در ایام عزاداری محرم و صفر تعطیل نبودند، زیرا که علم جایگاهی داشت و عالم مرتبه ای و عمر هم ارزشی اما ...

پ.ن :

والدین از روزی که خبر تعطیی پنج شنبه ها برای ابتدایی ها را شنیدند شدیدا اعتراض کردنددعوا اما وزیر محترم آموزش و پرورش و رئیس محترم جمهور  گفتند: چرا فقط ابتدایی ها !؟مگر بقیه دل ندارند که پنج شنبه ها تا لنگ ظهر بخوابند ؟!!  همه مقاطع تحصیلی  را تعطیل کنید ...

یک راهکار :حالا که دولت کوچک تر و کمی جمع و جور شده توصیه می کنم: برای اموزش پرورش دو وزیر انتخاب شود!! یکی برای رسیدگی به آسایش و رفاه معلمان و پرسنل ، یکی هم برای رسیدگی به وضعیت  تعلیم و تربیت دانش آموزان و مشکلات اولیای انها ...تا امر تعلیم و تربیت دانش آموزان بر زمین نماند وتعطیل نگردد .!

 

در مصاحبه گزینش از شخصی پرسیدند :چرا علاقه داری معلم شوی؟ گفت ،به سه دلیل : تیر ، مرداد ،شهریور !دوست داشتن

و امروزه علاقه به استخدام در آموزش و پرورش روز به روز بیشتر و بیشتر می شود...


نه چشم هایت را ببند ؛ نه فقط دعا کن ...

    نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 Daneshgah:

مادوتا سرمونو انداخته بودیم پایین و  مثل همیشه بند های کفمشون رو تماشا می کردیم گاهی هم برای رفع خستگی برای هم شکلک در می آوردیم  تا فیلم  تموم بشه خیر سرمون درس تحلیل فیلم نامه  بود و بعدش باید آنچه (ن)دیده بودیم رو تحلیل می کردیم . یکی از آخرین فیلم های ضد ایرانی که بیشتر صحنه هاش تو کاباره اتفاق می افتاد ! (و واقعا قابل دیدن نبود!) استاد بعنوان الگوی فیلمنامه نویسی برامون گذاشته بودند!

یادش به خیر اون روزهایی که با دیدن فیلم های گریفیث و ادیسون  سرخ و سفید می شدیم و در رو به هم م کوبیدیم و از کلاس بیرون می رفتیم ...

حالا اما نمایش این فیلم ها برایمان امری بدیهی شده طوری که هربار بعد از اتمام فیلم برای گریفیث و ادیسون خدابیامرزی می فرستیم !! (چون حالا میفهمیم فیلمای اونا چقدر  در مقابل این فیلم جدیدا  با حیا محسوب میشه !)

 

***

تیپش خیلی خاص بود طوریکه حتی تو دانشکده هنر تابلو شده بود. از زنجیر عجیب غریبی که از خودش آویزون می کرد تا دستمال گردن کذایی تا کفش و لباسش ... (بنا به اعتراف خودش دوره آموزشی مد می رفت !)  ، من تنها تعجب نکرده بودم اونقدر قیافش عجیب غریب بود که استادمون لقب" فشن" بهش داده بود ...!

.

.

استاد برگشت و با لبخند همیشگی ازش پرسید :خب جناب فشن چیکار می کنی ؟ چه خبرا ؟ کم پیدا شدی ؟

جواب داد : استاد دارم رو یه سریال ده قسمتی کار می کنم برای شبکه قران....!

Howze:

 

    -اتفاقا ما کارای جدی در زمینه فیلم سازی  تو حوزه کردیم کلاس های نقد فیلم گذاشتیم برای طلبه ها به صورت حرفه ای ،حرفه ای حرفه ای !

- گیرم تمام فیلم های دنیارو بصورت حرفه ای حرفه ای نقد کردن بعدش چی ؟ چرا تو حوزه ساخت فیلم وارد نمیشین ؟

- اتفاقا وارد شدیم کلاس فیلمنامه نویسی هم گذاشتیم برای طلبه ها فیلم نامه های عالی ای هم نوشتن !

- خب؟

- منتها فیلم نامه ها رو دستمون موند  کسی نبود بسازشون برای همین وارد حوزه نقد فیلم شدیم !

- خب چرا این اقایون خودشون  فیلم نمیسازن، کارگردانی نمی کنن ؟

- خب نمیشه که، تقدسشون زیر سوا ل میره !

- یعنی چی تقدسشون زیر سوال میره ؟؟

- یعنی باید برای ساخت فیلم یه کارایی انجام بدن که مناسب یک طلبه نیست ! مثل اینه که به شما بگن برو بازیگر بشو حاضری؟ !*

 

 

Daneshgah:

    

اینجا وقتی آخر کنفرانست بگویی :

 باز خوش به حال این موجود بدبخت که انتقامش رو ازخالقش دکتر فرانکشتاین گرفت ما که دستمون به خالقمون نمیرسه باید چی کار کنیم؟!!

برایت دست می زنند...

ولی وقتی آخر کنفرانست با موعود گرایی در سینما تمام بشود فریاد دانش جو ها بلند می شود که کدام امام زمان ؟ ما کسی رو بعنوان امام زمان قبول نداریم !!

اینجا استادها نه تنها نظام ،که امام حسین (ع) و عاشورا را هم زیر سوال می برند!

اینجا برای فهمیدن درس باید توی ماهواره  کلیپ های مایکل جکسون را دنبال کرده باشی!

در یک کلام اینجا دارند فیلمساز ضد نظام و لا مذهب تربیت می کنند. نه این که مسئولین دانشگاه ها این منظور را داشته باشند نه.

نه  استادش را دارند نه دانشجویش را !

پ.ن:

ادامه دارد ...

* گفتگوبا یکی از مسئولین فرهنگی حوزه !