• وبلاگ : آخوندها از مريخ نيامده اند!!!
 • يادداشت : چند سال طول ميکشد ؟
 • نظرات : 7 خصوصي ، 15 عمومي
 • چراغ جادو

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + خاموش 
  فکر ميکنم اين نگاه دقيق نيست. قرار نيست ارزشِ ارزشها با مدت زمان عمرشان سنجيده شود؛
  فرض کنيد پنجاه سال عمرتان را ميگذاريد براي معارف اهل بيت. عالم و عامل ميشويد. بعد از پنجاه سال آلزايمر ميگيريد و ديگر مسائل مربوط به کهولت سن که باعث ميشوند نه علمي بماند نه عملي (همانطور که باعث ميشوند نه زيبايي بماند نه امتيازاتش). آيا اين باعث ميشود آن پنجاه سال را عبث بدانيد؟ همينطور چيزهاي ديگر حتا مثل مادري.
  فاني بودن خصلت حاکم بر تمام ابعاد و شئون زندگي ما آدمهاست. فاني و محدود بودن. و به همين نسبت، تمام ارزشهايمان هم در قالب آن بايد خودشان را تعريف کنند. و به همين نسبت، پس «فاني» بودن نميتواند از ارزش بودنشان بکاهد. چون پلت فرمي که بهش تعلق دارند اصلا فاني است.
  پاسخ

  سلام اتفاقا ارزش ارزش ها با مدت زمان عمرشان به پايان ميرسد ! نکته اينجاست که بعضي ارزش ها عمرشان به اين زودي تمام نمي شود و با جاودانگي انسان جاودانه ميشود !ارزش هاي مادي في نفسه نه خوب اند نه بد بحث بنده مدل استفاده و اولويت بندي آنها ست . اگر نه ،حضرت يوسف در زيبايي بي بديل بودند حضرت مريم س هم همينطور . نکته مهم انست که محور قرار دادن و تکيه بر اين ارزش هاي مادي حتي درهمين دنيا باعث پوچي انسان مي شود ! باور نداريد ؟ البته در ساده انگار ترين حالت پوچي مي آورد اگر پستي نياورد ! ارجاع ميدهمتان به حديث زير :حب جاه و مقام و مال حالت نفاق را در قلب انسان مي‌روياند همانطور که آب سبزي ها را مي‌روياند. پيامبر اکرم ص و يا اين نکته که حرف را تمام ميکند : راس کل خطيئه حب الدنيا . امام صادق ع ..يک نکته اي هم درگوشي بگويم ،علم ثابت کرده که هرچه بيشتر در جواني از ذهنت کار بکشي امکان ابتلا به آلزايمر در پيري کاهش مي يابد با اين حساب شما کمتر دانشمندي را در طول تاريخ ميبينيد که آخر عمرش به آلزايمر دچار شود ! چه برسد به عالم ديني که غير از علم چيزهاي بسيار ديگري هم دارد .گذري به تاريخ بياندازيد و سعي کنيد علمايي که در آخر عمرشان به آلزايمر دچار شده اند را در بياوريد ... اصلا آيا فردي مانند آيت الله مهدوي کني که چندين ماه بيهوش افتاده بودند و نه ديگران از علمشان استفاده مي کردند و نه از عملشان ارزش و منزلتشان در نزد مردم و فراتر از آن نزد خدا کاهش يافت ؟؟؟